ODEBÍRAT NOVINKY
MILÉ ŽENY!
V tomto předvánočním čase v závěru roku mám takovou nostalgickou náladu, hodně odpočívám, rozjímám, užívám si provoněného domu, dětského smíchu, tepla u kamen, ženských setkání a cítím, jak to je to ono... plynutí v harmonii. Jak je to pro ženu a ještě více pro matku potřebné a nepostradatelné, aby pak ona mohla vytvořit to pravé teplo domova. To upachtěná, vystresovaná a unavená dokáže jen stěží. Pojďte se se mnou také naladit!

Abych v tom nebyla sama... připravila jsem pro vás ještě před vánocemi SETKÁNÍ s VÁNOČNÍM PEČENÍM, zdravým samozřejmě a ne s předstihem, aby vám společně upečené dobroty vydržely až k štědrovečernímu stolu.
Necháte se zlákat na ADVENTNÍ ČAROVÁNÍ v kruhu žen s voňavými dobrotami, teplým domácím čajem, praskajícími kamny a příjemné atmosféře?
V sobotu 14. 12. 2019 10-18 h, v naší chalupě v Knínicích. Více informací a přihlášení najdete zde:
https://casprorodinu.cz/kurzy/kurzy-vareni/adventni-carovani
Moc se na Vás těším!

A pokud byste měly zájem, pak nezapomeňte, že je možné využít individuálních konzultací na více témat: https://casprorodinu.cz/kurzy/individualni-kurzy-2

Mám pro vás ještě jednu novinku, kterou jsme spustili na začátku prosince. Pokud hledáte útulné a příjemné ubytování v Českém středohoří v dobré dojezdové vzdálenosti z Prahy, pak můžete u nás! V krásném autentickém klasicistním domě v centru tereziánské pevnosti města Terezína. Dům má spoustu původních prvků, je už téměř 30 let prohlášen za kulturní památku. Nachází se kousek od sjezdu z dálnice, 3 km od centra Litoměřic, z Holešovic sem jezdí každých 30 min přímý bus, který stojí ve vedlejší ulici, parkování je možné před domem. Máme pro vás připravený kouzelný apartmán, kde je možné ubytovat se i s dětmi (k dispozici po předchozí domluvě je možné zapůjčení cestovní postýlky, vaničky, nočníku, jídelní stoličky ad.). Do konce roku je už volných pouze několik termínů, tak dlouho neváhejte! Případně se na vás budu těšit v příštím roce.
Více informací zde: https://www.airbnb.cz/rooms/40299647?photo=0&s=41&user_id=311333576&ref_device_id=a7d20063ee76cf0a&fbclid=IwAR2_FS3xAuXqvXmUxoo5TotKj-gQFwbKKRqHXD-NyCbAw-HDvJTBKuQyihk&_branch_match_id=730360365129634336&_set_bev_on_new_domain=1575369708_WqsMGLr8it0biJFV&source_impression_id=p3_1575369712_vCP%2BzC%2FAvyAER6lL
Nebo mi napište či zavolejte!

Těším se na setkání s vámi a přeji příjemný adventní čas! Lucie

ČAS PRO RODINU
www.casprorodinu.cz
Lucie Ernstová
MILÉ ŽENY!

Dnes se obracím na ty z vás, které nějak řešíte téma zdravého stravování a vůbec vaření, přípravy jídla, motivace k jídlu, estetickou stránku jídla a další podobná témata, a to nejen pro sebe, ale i pro své děti a celou rodinu. Jste spokojené? Nebo Vás trápí, že by to mohlo být lepší, chutnější, pestřejší, zdravější, lákavější, rychlejší, méně namáhavé, a podobně?
Mohu Vám pomoci! Protože zrovna to je moje téma... se 4 dětmi už je to docela oříšek. Ráda Vám předám své tipy a dlouholeté znalosti a zkušenosti, nasbírané v mé kuchyni.

A k tomu mám pro vás dnes mimořádnou nabídku, která nevím, zda se bude ještě někdy opakovat... na poslední chvíli 2 ženy zrušily svou rezervaci a já bych kurz nerada rušila úplně. Jednak se na něj velmi těším a nechci samozřejmě zklamat další přihlášené.
Proto pro 2 z vás nabízím kurz za SPECIÁLNÍ CENU - 1600,-!
Tato nabídka platí ale pouze do zítřejšího večera, proto neváhejte a přihlašte se zde: https://casprorodinu.cz/kurzy/kurzy-vareni/naucte-se-varit-zdrave

Kurz NAUČTE SE VAŘIT ZDRAVĚ se uskuteční už tuto sobotu 21. 9. 2019 od 10 h v krásném prostředí naší venkovské chalupy.
Těším se na vás a všem ostatním přeji krásné podzimní dny!
LUCIE ERNSTOVÁ, lektorka

ČAS PRO RODINU
www.casprorodinu.cz
MILÉ ŽENY,
léto tak rychle uteklo... a já se přiznám, že to byla pro mě nová a velká zkušenost - dva měsíce se 4 dětmi. Ano, i před tím jsem své dny trávila se 4 dětmi, ale přeci jen nejmladší byla trochu mladší, dvojčátka chodila jednou v týdnu do lesní školky a nejstarší chodil už denně do svobodné školy. A najednou se plně, každý den věnovat 4 dětem. No, měla jsem trochu obavu, ale užili jsme si to vskutku skvěle. Asi opravdu, když už člověk nemůže, tak může ještě 3x tolik :) Snad i vy jste měly krásné a obohacující prázdniny.

A co chystám teď v nejbližších týdnech?

Už tuto sobotu 14. 9. 2019 se můžeme potkat na veletrhu KOUZLO NOŠENÍ v hotelu International na Praze 6. Bude to opravdu velkolepé a za symbolické vstupné, tak neváhejte! Více informací o celé akci najdete zde: http://www.kouzlonoseni.cz/ Se mnou se můžete potkat na workshopu TANDEMOVÉHO VÁZÁNÍ od 10:45 h nebo na přednášce SEZNAMTE SE S BLW od 12 h. Ráda vás i potkám a popovídám si ve veletržní části.

Chcete zářit v kuchyni? A ještě k tomu zdravě? Pak si nenechte ujít kurz NAUČTE SE VAŘIT ZDRAVĚ - 21. 9. 2019 od 10 h u nás v Knínicích. Naučíte se vařit a připravovat spoustu zdravých dobrot, získáte užitečné recepty, pochutnáte si a nejen to, ale prožijeme spolu příjemný den v ženském kruhu plném sdílení v krásné atmosféře našeho venkovského stavení. A děti samozřejmě můžete vzít s sebou. Bližší informace najdete zde: https://casprorodinu.cz/kurzy/kurzy-vareni/naucte-se-varit-zdrave

Pro ty, kteří jste z Litoměřic a okolí a máte "školkové" děti, připojuji ještě jednu novinku, na které v současné době pracuji. V Třebušíně se od října chystáme otevřít Komunitní lesní skupinu, která zatím bude fungovat na principech vzájemného hlídání s programem a do budoucna, až vytvoříme komunitu a podle zájmu, bychom fungovali jako běžná dětská skupina, kde je možné děti dát bez nutnosti vlastního zapojení se do programu. V případě zájmu se mi ozvěte a já vám pošlu podrobnější informace.

Pro všechny pak připomínám, že nabízím INDIVIDUÁLNÍ KURZY vázání šátku, nošení dětí, zdravého přebalování a zdravého vaření, stačí se mi ozvat. Témata můžeme probrat nejen osobně, ale také přes skype. Skupinové kurzy jsem v současné chvíli omezila, neboť připravuji několik větších projektů, které si žádají svůj čas, stejně jaké mé děti.

A na závěr ještě jedno malé překvapení... pokud máte zájem přijít na Kouzlo nošení, tak nyní POZOR! První, která se mi ozve, pošlu vstupenku zdarma, jako malé poděkování za vaši přízeň a zájem o mou práci a kurzy.

Přeji vám poklidné září a voňavé chvíle ve vaší kuchyni... Lucie Ernstová, lektorka

ČAS PRO RODINU
www.casprorodinu.cz
MILÉ ŽENY,

pokud ještě přemýšlíte a rády byste se ponořily do tajů zdravé kuchyně, budete mít příležitost příští týden 15. 6. 2019 od 10 h v rodinném prostředí našeho domu a krásném okolí Českého středohoří v Knínicích nedaleko Litoměřic. Zbývají 2 poslední místa. Třeba čekají právě na Vás!
Zasvětím vás do tajů pečení kváskového chleba, umeleme si vlastní mouku, připravíme aktivní žitný kvásek, povíme si vše podstatné o kvašení, naložíme pickles, připravíme si zdravou mlsku, ... a mnoho dalšího.
Více informací a přihlášení naleznete zde: https://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-stravovani/naucte-se-varit-zdrave
Přihlásit se je možné pouze do pondělí 10. 6. 2019, pak bude kurz uzavřen.
V letošním roce bude ještě jedno opakování, a to 21. 9. 2019.
Pro ty, kdo nemají možnost, mohu zajistit spolujízdu z Prahy. Pokud byste přijeli autobusem, zajistím odvoz z Litoměřic (přímý autobus jede z Holešovic). Pro vaše děti je zde připravena krásná zahrada a uvnitř dětský koutek.
Přijďte společně prožít příjemný den plný odpočinku, ženského sdílení a zdravého vaření! Těším se na Vás.

V červnu se můžeme ještě potkat také v Praze:

13. 6. 2019 10-12 h VYZKOUŠEJ SI NOSÍTKO: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/vyzkousej-si-nositko

13. 6. 2019 13-15 h VÁZÁNÍ ŠÁTKU NA ZÁDA: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

Nebo na individuálních kurzech.

Přeji všem krásné slunečné dny! Lucie

ČAS PRO RODINU
www.casprorodinu.cz
tel. 724 663 586
MILÉ ŽENY!

Jsem ráda, že práce na našem novém domě pokročily již do té míry, že vás konečně po delší pauze mohu opět pozvat na praktický
CELODENNÍ KURZ ZDRAVÉHO VAŘENÍ! Naučíte se mnoho nového a především, jak snadno a za chvíli připravit sobě i svým dětem zdravá a vyvážená jídla po celý den. Budeme se věnovat obilninám a luštěninám, zdravým pomazánkám, kaším, které chutnají i dospělým. Naučím vás péct kváskový chleba v troubě i domácí pekárně, pracovat s kváskem a umeleme si vlastní čerstvou mouku, s níž je chleba ještě daleko chutnější. Připravíme si zdravý a výživný oběd, opět s luštěninami a obilninami, naučím vás výrobu domácího tempehu. V kvašení budeme pokračovat i dále, připravíme si pickles - krátce kvašenou zeleninu a dám vám pár tipů, jak si doma můžete vyrábět osvěžující kvašené nápoje. A nebude chybět ani zdravá sladká tečka na závěr!
A to vše v krásném, klidném a čistém prostředí Českého středohoří ve stylové chalupě z 1. čtvrtiny 19. století s mnoha původními prvky.
Přijet můžete samozřejmě i s dětmi - malé je možné mít u sebe, pro větší je vhodné mít doprovod, je pro ně nachystaná zahrada, nedaleko dětské hřiště a uvnitř velký dětský koutek. V případě zájmu je možné zajistit i hlídání po celý den.
Přijďte se nejen něčemu novému naučit, strávit příjemný čas v ženském kruhu, ale také si odpočinout a načerpat nových sil a energie! Těším se na Vás... ale pozor, počet míst je omezen, tak dlouho neváhejte. Více informací a přihlášení najdete v odkaze. Přesné instrukce vám budou zaslány po přihlášení.

15. 6. 2019 10-18 h NAUČTE SE VAŘIT ZDRAVĚ: https://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-stravovani/naucte-se-varit-zdrave

Do prázdnin vás čekají ještě tyto kurzy, tentokrát v Praze na Újezdě:

23. 5. 2019 10-12 h KURZ VÁZÁNÍ ŠÁTKU - základní: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

23. 5. 2019 13-15 h CESTA K ODPLENKOVÁNÍ: https://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-prebalovani/cesta-k-odplenkovani

13. 6. 2019 10-12 h VYZKOUŠEJ SI NOSÍTKO: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/vyzkousej-si-nositko

13. 6. 2019 13-15 h VÁZÁNÍ ŠÁTKU NA ZÁDA: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

Těším se na Vás a přeji krásné dny!
Lucie - ČAS PRO RODINU
MILÉ ŽENY!

Ráda bych vám popřála krásné svátky jara, plné radosti ze slunečných dní a úsměvů na tváři, které nám mnohdy scházejí. Zima je pryč, konečně můžeme sundat tlusté huňaté kabáty a vykouknout ven. Tak se nezapomeňme více usmívat, být na sebe více milí, příjemní a otevřít se lidem. Tak často potkávám zakaboněné lidi až je mi smutno a vždy vidím, jak to na ně působí, když se usměji a popřeji jim hezký den. Stačí tak málo...

Pokud najdete čas, srdečně vás zvu na dubnové a májové kurzy:

25. 4. 2019 10-12 h ZDRAVÉ SVAČINKY A PŘESNÍDÁVKY: https://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-stravovani/zdrave-svacinky-a-presnidavky

25. 4. 2019 13-15 h VÁZÁNÍ ŠÁTKU NA ZÁDA: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

7. 5. 2019 10-12 h VYZKOUŠEJ SI NOSÍTKO: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/vyzkousej-si-nositko

23. 5. 2019 10-12 h KURZ VÁZÁNÍ ŠÁTKU - základní: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

23. 5. 2019 13-15 h CESTA K ODPLENKOVÁNÍ: https://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-prebalovani/cesta-k-odplenkovani


Všechny aktuální termíny najdete v Kalendáři akcí: https://casprorodinu.cz/informace/kalendar-akci
A samozřejmě pokud chcete téma prozkoumat hlouběji, nabízím možnost individuálních setkání na vámi vybrané téma.

Přeji Vám krásné a pohodové dny těším se na setkání s Vámi i Vašimi dětmi!
Lucie

ČAS PRO RODINU
www.casprorodinu.cz
MILÉ ŽENY!

Také vám čas s dětmi tak rychle utíká? Je to až neskutečné... já to vůbec nechápu. Naše dvojčata už oslavila 3. narozeniny a vyrostli z nich úžasní zvídaví kluci, kteří mě každý den něčím překvapí (a samozřejmě ne vždy jen tím pozitivním, to si nemyslete :) - těch rozbitých sklenic, talířů, vylitých obědů a nefunkčních autíček by byla jistě už plná fůra). A nejmladší dcera, která ještě nedávno byla úplné miminko dnes už začíná obcházet nábytek a dotahovat 1. rok. Ach jo, a než se otočím, budu stará bába :) Ale to je snad ještě daleko...

Pomalu o sobě dává vědět jaro a já bych vás ráda pozvala na pár kurzů, kde se můžete potkat nejen se mnou, ale i s dalšími podobně naladěnými ženami a prožít příjemný čas.
V březnu a dubnu se můžete těšit na:

21.3. 2019 10-12 h ZDRAVÉ PŘEBALOVÁNÍ A BKM: http://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-prebalovani/latkove-pleny

21.3. 2019 13-15 h DOMÁCÍ CHLÉB Z KVÁSKU: http://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-stravovani/domaci-chleb-z-kvasku

4. 4. 2019 10-12 h KURZ VÁZÁNÍ ŠÁTKU - základní: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

4. 4. 2019 13-15 h VYZKOUŠEJ SI NOSÍTKO: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/vyzkousej-si-nositko

25. 4. 2019 10-12 h ZDRAVÉ SVAČINKY A PŘESNÍDÁVKY: https://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-stravovani/zdrave-svacinky-a-presnidavky

25. 4. 2019 13-15 h VÁZÁNÍ ŠÁTKU NA ZÁDA: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

Všechny aktuální termíny najdete v Kalendáři akcí: https://casprorodinu.cz/informace/kalendar-akci A samozřejmě pokud chcete téma prozkoumat hlouběji, nabízím možnost individuálních kurzů.

Přeji Vám krásné a pohodové dny těším se na setkání s Vámi i Vašimi dětmi!
Lucie

ČAS PRO RODINU
www.casprorodinu.cz
Přeji vám příjemné středeční dopoledne!

Dnes jen krátce - posílám nabídku chystaných kurzů, které mám tradičně v nabídce. Pokud jste nenašly ten, který vás právě zajímá - kompletní nabídku najdete na www.casprorodinu.cz, tak se mi ozvěte a já ho příležitostně zařadím, pokud o něj bude dostatečný zájem.
V únoru a březnu se můžeme potkat na:

21.2. 2019 10-12 h VYZKOUŠEJ SI NOSÍTKO: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/vyzkousej-si-nositko

21.2. 2019 13-15 h KURZ VÁZÁNÍ ŠÁTKU - základní: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

11.3. 2019 10-12 h VYZKOUŠEJ SI NOSÍTKO: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/vyzkousej-si-nositko

21.3. 2019 10-12 h ZDRAVÉ PŘEBALOVÁNÍ A BKM: http://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-prebalovani/latkove-pleny

21.3. 2019 13-15 h DOMÁCÍ CHLÉB Z KVÁSKU: http://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-stravovani/domaci-chleb-z-kvasku

A samozřejmě pokud chcete téma prozkoumat hlouběji, nabízím možnost individuálních kurzů.

Přeji Vám krásné, snad už brzy jarní dny, plné rodinného tepla, pohody a dětské radosti!
Lucie

Mgr. Lucie Ernstová
tel.: 724663586
ČAS PRO RODINU
www.casprorodinu.cz
MILÉ ŽENY!

Možná trochu opožděně, ale o to vřeleji, přeji všem moudrý vstup do letošního nového roku, který nám věřím přinese mnoho dobrého, laskavého, radostného a smysluplného. Postavme se odhodlaně všem výzvám mateřství... nikdo není dokonalý a kolikrát je toho na nás moc, na mě taky, ale i to je život s dětmi. Každodenní výzva udělat to příště opět o něco lépe, laskavěji, s respektem a v klidu. Jsou dny, když už člověk nemůže a má pocit, že padne a pak znovu vstane, musí - že, nabere další dech a hned je všechno zase aspoň trochu lepší - doufám. Zkrátka, ať se vám daří!
Já se chci v letošním roce vrhnout spíše na cestu psaní, které mi už delší dobu dřímá v šuplíku a čeká. Tak snad se mi mé předsevzetí zdaří.

Dovolte dnes pozvánku na festival RADOST Z RODIČOVSTVÍ, který proběhne příští sobotu 19. 1. 2019 od 9 h v Liberci: https://www.radostzrodicovstvi.cz/ Program je nabitý a máte se na co těšit.
My tam budeme a můžeme se také potkat.

Pokud jste ještě nenavštívily, nebo máte ve svém okolí rodiče, které by kurzy mohly zajímat, srdečně zvu:

24.1. 2019 10-12 h VYZKOUŠEJ SI NOSÍTKO: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/vyzkousej-si-nositko

24.1. 2019 13-15 h KURZ VÁZÁNÍ ŠÁTKU - základní: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

28.1. 2019 10-12 h VÁZÁNÍ ŠÁTKU NA ZÁDA: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

Přeji krásné zasněžené dny, plné rodinného tepla a dětské radosti!
Lucie
MILÉ ŽENY,

taky vám ten letošní rok tak rychle utekl? Já to vůbec nechápu... a kolik jsme toho s rodinou zažili! Tolik úžasných a zásadních změn jsme prošli a procházíme, až se nám někdy točí hlava - narodila se nám neuvěřitelná dcera Klárka, náš nejstarší začal chodit do 1. třídy waldorfské svobodné školy, dvojčata si vymohla 1 den týdně v báječné zahradní školce, s manželem jsme oslavili 11. výročí svatby a zrovna tento víkend vyrážíme na Pustevny, kde jsme tenkrát měli krásnou svatební veselici. Hezký kus cesty jsme už spolu ušli a i když to občas bylo hodně náročné, prožíváme nyní krásné období. A je toho ještě tolik... Já vím, v dnešní době si všichni spíše hodně stěžujeme a ty hezké věci se berou často jako vychloubání nebo přehánění. Tak snad mi to pro tentokrát odpustíte, ale já to cítím takto pozitivně.

Ráda bych udělala také nějakou radost i vám... Pokud se některá z vás chystáte ještě před vánocemi potěšit novým šátkem nebo nosícím oblečením, ozvěte se mi! Pro první z vás mám 10% slevu na cokoli od fa Loktu she: www.loktushe.cz. Tak neváhejte...

Srdečně zvu na poslední kurzy letošního roku:

6.12.2018 10-12 h KURZ VÁZÁNÍ ŠÁTKU - základní: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

6.12. 2018 13-15 h VÁZÁNÍ ŠÁTKU NA ZÁDA: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/zdrave-noseni-a-vazani-do-satku

Vánoční speciály:

13.12. 2018 10-12 h ZDRAVÉ VÁNOČNÍ PEČENÍ: http://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-stravovani/zdrave-sladke-dobroty

13.12. 2018 13-15 h DOMÁCÍ CHLÉB Z KVÁSKU: http://casprorodinu.cz/kurzy/zdrave-stravovani/domaci-chleb-z-kvasku

A samozřejmě dále pokračují INDIVIDUÁLNÍ KURZY vázání: http://casprorodinu.cz/kurzy/noseni-deti/individualni-kurz-vazani-satku
i dalších témat, která vás zajímají.

Přeji pohodový a klidný adventní čas s vašimi dětmi. A nezapomeňte, úklid není zajíc, ten neuteče, ale ten vzácný čas s rodinou je pryč hned...
Vaše Lucie
15.05.2019 10:27:46
ernstoval
LUCIE ERNSTOVÁ - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one