ODEBÍRAT NOVINKY
společné jídlo.jpg
Myslíte si, že vařit zdravě je příliš náročné, zabere množství času a ještě většině členů rodiny jídlo moc nechutná? Přijďte se přesvědčit, že tomu tak nemusí být! Naučíme se vařit zdravě a jednoduše a vy osobně zažijete, jak je zdravá strava rozmanitá, chutná, lahodná pro oko a voňavá.
Neboť to, jak se stravujeme má nejvýznamnější vliv na naše zdraví i zdraví našich dětí. Vy sami však musíte udělat změnu! Zkuste přestat jíst neživé průmyslově vyráběné potraviny s chemickými přísadami a uvidíte, jak vás tato úžasná cesta dovede ke zlepšení zdraví celé rodiny. Možná už jste nějaké změny učinili, ale stále máte pocit, že to ještě není ono a potřebovali byste inspiraci? Pak i pro Vás je tento kurz!

Na začátku si připravíme chutnou svačinku, abychom měli dostatek sil pro přípravu zdravého oběda, která vám jistě bude inspirací, co připravit dětem např. do školy. K obědu budeme servírovat výbornou osvěžující polévku a bezmasý, ale sytý zeleninový druhý chod s přílohou. Samozřejmě nebude chybět ani zdravý dezert.
Upečeme si celozrnný chleba z kvásku v troubě či v páře a připravíme obilnou nebo luštěninovou pomazánku. Ukážeme si jak kvásek založit, jak s ním nakládat a co všechno z něj lze připravit. Vzorek kvásku si také odnesete domů, abyste si sami mohli rovnou něco připravit. Na závěr si společně naložíme pickles – krátce kvašenou zeleninu.

V průběhu kurzu probereme základní kroky stravovacích změn, jednoduché a rychlé přípravy zdravějších pokrmů z našich tradičních surovin a představíme si také nové, které je vhodné do jídelníčku pravidelně zařazovat. Povíme si něco o zásadách výběru, nahrazování a kombinování potravin tak, aby byly zdraví prospěšné a vhodné také pro děti. Neboť hodnotnou stravou ovlivníte jejich budoucí zdraví a budete moci jíst doma všichni dohromady.

Veškeré jídlo budeme připravovat společně a společně jej na kurzu také sníme. Co nesníme, odnesete si domů.
Nezapomeneme dodržovat ani kvalitní pitný režim. Servírovat se bude domácí bylinný čaj, celozrnná káva, voda a osvěžující kvašený nápoj. V průběhu vaření bude dostatek prostoru na předávání informací, vaše dotazy i sdílení zkušeností. Recepty na všechna připravovaná jídla si samozřejmě vezmete s sebou domů. Vařit budeme jen z kvalitních bio potravin.

Přijďte společně strávit příjemný den plný zdravého vaření! Kurz se uskuteční v klidném vesnickém prostředí v CHKO České středohoří (15 km od Litoměřic, 46 km sjezd z dálnice D 8, směrem na Ústí n. Labem) v původním venkovském stavení z 1. pol. 19. stol. s mnoha historickými prvky včetně pův. kamen a speciální pece na pečení chleba. K dispozici bude krásná zahrada a možnost výletu do okolí, nedaleko je dětské hřiště. V případě zájmu je možné zajistit hlídání dětí (cena podle počtu dětí, cca 50,-/h). Můžete si vzít s sebou doprovod pro hlídání miminka či větších dětí, kterému je možné rezervovat pouze jídlo (cena dle domluvy podle množství, cca 500,- Kč). Děti mají jídlo zdarma.

CENA KURZU: 2600,-/os. (případný doprovod, který hlídá miminko 500,-/os. - jídlo po celý den) - zahrnuje veškeré suroviny k vaření v bio kvalitě, skripta z kurzu, lektorné, náklady na energie.
Kurz je nutné uhradit nejpozději týden předem, v případě neúčasti propadá nevratná záloha 700,- Kč.
Po zaslání rezervace Vám zašlu email s podrobnými informacemi. Počet míst v kurzu je omezen.

Délka: 8 h

TERMÍN: Pokud jste nenašli kurz v aktuální nabídce, napište si o nový termín.
TERMÍNY KURZU:
V případě zájmu si napište o nový termín a já Vám pošlu email s podrobnostmi jakmile jej vypíšu.

Nabízím také možnost uspořádat kurz ve vašem mateřském, rodinném centru či jinde.
LUCIE ERNSTOVÁ - spokojenamama@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one