ODEBÍRAT NOVINKY
nočníček.jpg
Přirozená hygiena nemluvňat, tzv. bezplenková komunikační metoda (BKM) není žádný nový převratný pojem. Jedná se dávný způsob péče o miminka, kterou praktikují rodiče na různých částech naší planety, například v Africe, Asii či Jižní Americe, a která se postupně vrací zpět do Evropy.

Tento způsob péče je založen především na blízkém vztahu rodičů a dětí, prohlubuje jejich vzájemnou komunikaci a důvěru. Je to metoda, která je vhodná opravdu pro všechny, i pro tatínky a blízkou rodinu.
Děti jsou již od narození schopné vědomě uvolňovat svěrače, ale neumí je ještě vědomě zadržovat, to se musí postupně naučit. BKM této schopnosti využívá a rodiče miminku umožňují vylučovat mimo oblečení či mimo plenku. V prvé řadě však nejde o to, aby dítě bylo úplně bez plen, nejdůležitější je častý fyzický kontakt a vzájemná komunikace. Většina těchto dětí nosí plenky jako pojistku.
Metodu je vhodné začít praktikovat co nejdříve, nejlépe ihned po narození, nebo jak vám fyzický stav dovolí. Ale je možné samozřejmě možné začít kdykoli. Děti jsou díky BKM mnohem klidnější, spokojenější a většinou méně uplakané, netrpí tolik na bolesti bříška, mají pravidelné vylučování a netrpí na opruzeniny, protože jsou většinu času v suchu. Rovněž spotřebují mnohem méně plenek, proto se jedná o nejekologičtější a samozřejmě nejekonomičtější variantu přebalování. A také se většinou dříve naučí chodit na nočník.

Na kurzu si přirozenou hygienu nemluvňat důkladně představíme a řekneme si, jak se dá co nejsnadněji praktikovat. Dozvíte se některé mýty a pravdy o vylučování a také na jakém principu BKM funguje. Ukážeme si správné polohy pro držení miminka i konkrétní pomůcky, které vám BKM mohou zjednodušit.

Ráda vám předám své zkušenosti s BKM nejen u jednoho miminka, ale také s dvojčaty.

CENA KURZU: 320,-/os.; 480,-/pár (děti zdarma)

Místo konání: STUDIO FASCINACE, Újezd 450/40, Praha 1 (parkování zdarma - Nosticova 2a, bezbariérový přístup od zastávky tram Hellichova)
TERMÍNY KURZU:
Pokud jste nenašli vhodný termín, napište si o jiný a já vám dát vědět, jakmile jej vypíšu.
Reference:
SILVIE H.: Jsem moc ráda, že jsem kurz navštívila. Dozvěděla jsem se nejen praktické informace, ale i vnitřní podstatu věci. Zamyslela jsem se nad BKM i z jiného pohledu. Kurz mi také dodal větší odvahu a nadhled.

LENKA K.: Kurz se mi velmi líbil, byl veden jednoduše pro pochopení pomocí vlastních zkušeností lektorky. Určitě mohu doporučit všem maminkám, které o této metodě přemýšlejí.

IVA B.: Nejvíce se mi na kurzu líbilo, že jsem se dozvěděla vaše praktické zkušenosti a rady, jaké pomůcky používat, jaké je nejvhodnější oblečení pro miminko. Vaše zkušenosti mě uklidnily, říkala jsem si, že BKM určitě vyzkouším a s miminkem všechno zvládneme.
LUCIE ERNSTOVÁ - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one