ODEBÍRAT NOVINKY
Spokojená máma.jpg
Nošení je pro děti zdravé a pohodlné, poskytuje jim láskyplný kontakt, pocit bezpečí, přijetí a také podnětné prostředí. Fyzický kontakt s dítětem prohlubuje vzájemné porozumění a naladění se na sebe. Nošení podporuje psychomotorický vývoj dítěte a má pozitivní vliv na rozvoj inteligence. Má mnoho výhod i pro nosiče, který má dítě blízko sebe a může lépe reagovat na jeho potřeby. Děti je možné v případě potřeby v nosítku také snadno nakojit, aniž byste jej museli vyndávat.
Nošení vám může usnadnit i bezplenkovou komunikační metodu, protože snáze poznáte, kdy dítě potřebuje vylučovat. Díky nosítku můžete se svým dítětem kamkoli, kde by to s kočárkem nešlo a bude vám velmi užitečným pomocníkem.

Kurz je zaměřený na volbu vhodného ergonomického nosítka a nácvik základů jeho použití a správného nastavení. Pomůžu vám ujasnit si rozdíly mezi jednotlivými značkami a typy nosítek. Nejprve si vysvětlíme hlavní zásady zdravého nošení dětí a ukážeme si, jak dítě bezpečně do nosítka nandat i vyndat, při umístění na břiše i na zádech. Povíme si o výhodách a vlastnostech jednotlivých modelů a vše si budete moci sami vyzkoušet a nacvičit v bezpečném prostředí s vlastním miminkem, nebo cvičnou panenkou.
Kurz vám může pomoci v rozhodování, které nosítko pro sebe zvolit, protože si vše prakticky vyzkoušíte a lépe se zorientujete v tom, co vyhovuje právě vám. V průběhu kurzu si řekneme vše důležité ohledně nošení dětí. Ráda vám pomohu seřídit vaše nosítko, pokud ho už máte, vezměte si jej s sebou.
Na závěr vám poradím, jak správně při nošení sebe a miminko po celý rok oblékat, vysvětlíme si rozdíly mezi nošením v zimě a ukážeme si vhodné doplňky – funkční prádlo, nosící bundu, ochrannou kapsu, atd.

Doporučuji, aby se přednášky zúčastnili oba partneři, pokud se chystají nosit miminko. Pokud chcete vyzkoušet nějaké konkrétní nositko uveďte jeho značku v poznámce přihlášky, pokusím se jej zajistit (požadavek je třeba zadat alespoň týden předem).

CENA KURZU: 350,-/os., 580,-/pár, děti zdarma (2 h)

Místo konání: STUDIO FASCINACE, Újezd 450/40, Praha 1 (parkování zdarma - Nosticova 2a, bezbariérový přístup od zastávky tram Hellichova)
TERMÍNY KURZU:
Pokud jste nenašli vhodný termín, napište si o jiný a já vám dám vědět, až jej vypíšu.
LUCIE ERNSTOVÁ - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one