ODEBÍRAT NOVINKY

Lektorký kurz tandemového nošení

dvojcata_28.jpg
Připravili jsme pro všechny začínající i zkušené lektorky nošení dětí kurz tandemového nošení. Kurz je vhodný také pro laktační poradkyně, duly, porodní asistentky a další profese, které podporují ženy v přirozené péči o děti a nošení na těle. Je vhodný rovněž pro ženy, které se samy chtějí důkladně naučit vázat své děti do šátku či najít vhodné kombinace k nošení šátek +nosítko - ať už dvojčata nebo sourozence různého věku.
Na kurzu se dozvíte a naučíte vše potřebné pro tandemové nošení dětí. Vysvětlíme si přednosti tandemového nošení, jeho možnosti, a také jak pomoci ženám (či sobě) překonat obavu z tandemového nošení, která stále ještě převládá - více dětí nosit nelze, nebo jen velmi krátce, protože jsou brzy velmi těžké. Řekneme si také, jak překonat prvotní potíže a jak se co nejsnáze naučit své děti nosit, ať už má žena s nošením nějaké předchozí zkušenosti či nikoli (např. u prvorozených dvojčat).

Podstatná část kurzu bude věnována ergonomickému nošení v 1 šátku (přední tandem a tandem břicho, záda) nebo 2 šátcích (na břiše a zádech). Budeme se věnovat výběru vhodného šátku (délka, materiál, atd.) a konkrétním úvazům. Cílem kurzu není naučit se množství úvazů k tandemovému nošení, ale několik se jich samozřejmě důkladně naučíme i s různými vychytávkami a tipy (přední tandem, tandem břicho a záda) . Řekneme si a předvedeme úvazy na jedno dítě vhodné pro kombinace v tandemu. Ukážu vám, jak se dá v tandemu kojit, aniž by žena musela děti z šátku vyndávat.

Prostor bude věnován i nošení tandemu v kombinaci - šátek + nosítko či 2 nosítka současně. Ukážeme si vhodné kombinace atd. Řekneme si také něco o vhodnosti dvojčecích a sourozeneckých nosítek, které jsou k dispozici na našem trhu - na co si dát pozor apod.

Na závěr vám poradím, jak správně při nošení sebe a děti po celý rok oblékat, vysvětlíme si rozdíly mezi nošením v zimě a v létě; ukážeme si vhodné doplňky – funkční prádlo, nosící oblečení, ochrannou kapsu, atd.
V případě zájmu vám také pomohu s výběrem šátku a dalších doplňků pro nošení, podle konkrétních požadavků. Na kurzu budete mít možnost vyzkoušet i osahat si šátky různých materiálů, nosítka různých značek i oblečení vhodné pro tandemové nošení. V případě zájmu si šátek také rovnou můžete zakoupit. Zodpovím veškeré vaše dotazy.

V ceně je zahrnuto i zdravé občerstvení po celý den (oběd si účastníci zajišťují sami). Kurzu je možné zúčastnit se také s dítětem (pokud víte, že to vydrží), ale je nutné zajistit plynulý chod kurzu. K dispozici je i prostor pro nakojení a přebalení dětí, hračky.

CENA KURZU pro lektorky: 1500,- /os. (10-18 h: 8 h, s přestávkou na jídlo)
CENA KURZU pro maminky: 1200,-/os. (13:30-18 h: 4,5 h bez přestávky)
TERMÍNY KURZU:
Pokud jste nenašli vhodný termín, napište si o jiný a já vám pošlu zprávu, jakmile jej vypíšu.
LUCIE ERNSTOVÁ - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one