ODEBÍRAT NOVINKY

Lektorký kurz tandemového nošení

dvojcata_28.jpg
Připravili jsme pro všechny začínající i zkušené lektorky nošení dětí kurz tandemového nošení. Kurz je vhodný také pro laktační poradkyně, duly, porodní asistentky a další profese, které podporují ženy v přirozené péči o děti a nošení na těle. Je vhodný rovněž pro ženy, které se samy chtějí důkladně naučit vázat své děti do šátku či najít vhodné kombinace k nošení šátek +nosítko - ať už dvojčata nebo sourozence různého věku.
Na kurzu se dozvíte a naučíte vše potřebné o tandemovém nošení dětí, abyste sama mohla tyto dovednosti zprostředkovávat dalším ženám. Vysvětlíme si fyziologii správného ergonomického nošení, její vývoj a přednosti v péči o děti. Zaměříme se na tandemové nošení, jeho možnosti, a také se budeme věnovat tomu, jak pomoci ženám překonat obavu z tandemového nošení, která stále ještě převládá - že více dětí nosit nelze, nebo jen velmi krátce, protože jsou brzy velmi těžké. Řekneme si, jak překonat prvotní potíže a jak se co nejsnáze naučit své děti nosit, ať už má žena s nošením nějaké předchozí zkušenosti či nikoli (např. u prvorozených dvojčat). Část kurzu budeme věnovat samotnému učení vázání, jak strukturovat kurz, co mít s sebou k dispozici (výbava lektorky pro vedení kurzu), jak citlivě přistupovat ke klientce a její rodině apod. Jak rodinu povzbudit v nošení a citlivému přístupu ke svým dětem. Předám vám své letité zkušenosti, abyste se mohly inspirovat a připravit se na to,co vás čeká.

Podstatná část kurzu bude věnována praktickým znalostem ergonomickému nošení: nošení v 1 šátku (přední tandem a tandem břicho, záda); ve 2 šátcích (na břiše a zádech). Zaměříme se také na výběru vhodného šátku (délka, materiál, atd.) ke konkrétním úvazům. Cílem kurzu není naučit se množství úvazů k tandemovému nošení, ale několik se jich samozřejmě důkladně naučíme i s různými vychytávkami a tipy (přední tandem, tandem břicho a záda), hlavním cílem je hledat cesty, jak podpořit a povzbudit ženy k nošení dětí a být ji oporou v citlivém období po porodu. Ukážeme si, jak se dá v tandemu kojit, aniž by žena musela děti z šátku vyndávat a vysvětlíme si jeho přednosti v péči o miminka.
Prostor bude věnován i nošení tandemu v kombinaci - šátek + nosítko či 2 nosítka současně. Ukážeme si vhodné kombinace a řekneme si také něco o vhodnosti dvojčecích a sourozeneckých nosítek, které jsou k dispozici na našem trhu.

Na závěr vám poradím, jak správně při nošení sebe a děti po celý rok oblékat, vysvětlíme si rozdíly mezi nošením v zimě a v létě; ukážeme si vhodné doplňky – funkční prádlo, nosící oblečení, ochrannou kapsu, atd.
Na kurzu budete mít možnost vyzkoušet i osahat si šátky různých materiálů, nosítka různých značek i oblečení vhodné pro tandemové nošení. Bude prostor pro vzájemné sdílení zkušeností a podporu. Zodpovím veškeré vaše dotazy. Podrobný program zašleme spolu instrukcemi ke kurzu po přihlášení.

V ceně kurzu jsou zahrnuty 2 společné vegetariánské obědy a pití po celý den. Další jídlo bude řešeno společnými stoly hojnosti z pochutin, které si dovezeme. Kurzu je možné zúčastnit se také s dítětem (pokud víte, že to vydrží), ale je nutné zajistit plynulý chod kurzu. Můžete přijet také s doprovodem, který zajistí hlídání. K dispozici je i prostor pro nakojení a přebalení dětí, dětský koutek s hračkami. Je možné chodit na procházky či vyjížďky do okolí).
Pro účastníky je zajištěno ubytování v útulných pokojích pro 2-4 osoby, ložní prádlo je k dispozici. Cena 600,-/noc navíc ke kurzovnému. Je možné přijet o den dříve (v pátek).
Kurz je 2 denní - sobota 10-18 h; neděle 10-13 h (zakončení společným obědem). V sobotu večer bude prostor pro odpočinek samostatně nebo ve skupině - povídání, aromaterapie ad.

Kurz se uskuteční v klidném vesnickém prostředí v CHKO České středohoří (15 km od Litoměřic, 46 km sjezd z dálnice D 8, směrem Lovosice) v původním venkovském stavení z 1. pol. 19. stol. s mnoha historickými prvky včetně pův. kamen a speciální pece na pečení chleba. Je možné přijet autem nebo MHD - přímý autobus do Litoměřic z Holešovic, vlak do Bohušovic nad Ohří nebo Litoměřic. Pro zájemce můžeme po předchozí domluvě zajistit odvoz z Litoměřic či Ústí nad Labem.

CENA KURZU: 3500,- /os. (včetně 2 obědů) + příp. ubytování
Pro závaznou rezervaci je kurzovné nutné uhradit předem na účet do 3 dnů od přihlášení. Storno není možné. Pokud se ze závažných důvodů nebudete moci kurzu zúčastnit, pak je po domluvě možno navštívit kurz v dalším termínu. Za změnu termínu se platí doplatek 500 Kč, který kompenzuje blokované místo a administrativu. Pokud jsou k dispozici náhradníci, je také možno domluvit se na výměně místa s náhradníkem nebo si sehnat vlastního náhradníka. Je ale třeba dát o tom vědět včas. POČET MÍST V KURZU JE OMEZEN.
TERMÍNY KURZU:
12. - 13. 12. 2020
Pokud jste nenašli vhodný termín, napište si o jiný a já vám pošlu zprávu, jakmile jej vypíšu.
LUCIE ERNSTOVÁ - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one