ODEBÍRAT NOVINKY

LUCIE ERNSTOVÁ

na web.jpg
Jsem spokojenou mámou 4 úžasných dětí a s rodinou žijeme na venkově, v klidném, krásném prostředí Českého středohoří. Dlouho jsem si myslela, že snad ani mámou nebudu. Naplno jsem se věnovala práci, která mě naplňovala, s manželem jsme hodně cestovali, koupili si dům v přírodě, kde jsme společně odpočívali a měli pocit, že děti prostě nemusejí mít všichni. Ale člověk míní, život mění... dnes většinu svého času aktivního i odpočinkového trávíme s dětmi. A učíme se od nich...
Mateřství je úžasná věc a já jsem za něj každý den vděčná. Naučilo mě hodně životě a hlavně hodně o mě samotné, o mých limitech, ale především obrovských možnostech a intuici.
Samozřejmě i já jsem unavená, podrážděná a mám pocit, že věci nejsou podle mých představ a mohly by fungovat lépe. Přesto jsem stále přesvědčená, že mateřství je ta nejúžasnější věc na světě a nikdy bych neměnila. Jsem prostě jako máma spokojená!

Ráda bych nasbírané zkušenosti sdílela dále... Budu se Ti věnovat v těhotenství i po porodu. Naučím Tě, jak své dítě nosit, zdravě přebalovat do vhodných látkových plen či praktikovat přirozenou hygienu nemluvňat. A především jak snadno, zdravě a chutně navařit sobě i celé své rodině. Přijď také na podpůrné skupinky, abys viděla, že je nás hodně a řešíme často to samé. Ve sdílení a vzájemné podpoře je veliká síla. Mezi kurzy najdeš i zkušenosti pro maminky dvojčátek, protože přece jen péče o dvě děti najednou má svá specifika a není vždy jednoduchá. Ale i ta se dá zvládnout!

Účast dětí na všech mých kurzech je samozřejmostí. Chtěla bych ale poprosit, abys brala v úvahu jejich potřeby i potřeby dalších účastníků.

Věřím, že si z mých kurzů vybereš a já se na Tebe těším!
DSC_0222.JPG
Zkušenosti a absolvované kurzy:
ZDRAVOU STRAVOU se zabývám intenzivně od roku 2005. Absolvovala jsem různé kurzy, nastudovala množství literatury a začala vylepšovat zaběhlé stravovací návyky u nás doma. Především jsem začala hledat vlastní cestu k tomu, jak si toho co nejvíce připravit sama. S koupí rodinného domku jsem získala prostor pro pěstování bio ovoce a zeleniny a kuchyň, kterou jsem si zařídila podle svých představ. Ještě před narozením prvního syna jsem se intenzivně věnovala stravě pro děti, abych dětem nemusela dávat jídlo ze skleniček a instantní kaše. Stravu jsme poté upravili tak, abychom se mohli stravovat všichni společně.

NOŠENÍ DĚTÍ: Všechny své děti jsem v šátku/cích nosila od narození včetně dvojčat. Mám zkušenosti s nošením vepředu, na zádech i na boku, a hojné zkušenosti s vázáním tandemu (dvojčat i sourozenců různého věku). Kočárek jsme nikdy nepotřebovali.
Absolvovala jsem lektorský kurz vázání šátku od roku 2012 jsem naučila stovky maminek jak správně své děti nosit.

ZDRAVÉ PŘEBALOVÁNÍ: Od narození jsme se všemi dětmi úspěšně praktikovali bezplenkovou komunikační metodu spolu s použitím látkových plen, jako pojistkou, především u dvojčat, jinak jsme měli děti hodně i bez plen. Vyzkoušela jsem různé typy i značky plen. Pracovala jsem jako konzultantka v prodejně Bráně k dětem Praha, kde jsem měla možnost se seznámit s veškerými potřebami pro nošení dětí, zdravé přebalování, eko domácnost, eko hygienu pro ženy, s přírodní kosmetikou pro péči o dítě, v těhotenství, k porodu, péči po porodu atd. Dnes působím jako nezávislá látkovací poradkyně.

Absolvovala jsem série webových seminářů Naomi Aldort vycházejících z témat knihy Vychováváme děti a rosteme s nimi (2014) a webináře Kateřiny Králové - Nevýchova.

Další kurzy:
Lucie Suchá Groverová: Porod v domácím prostředí a Prozpívat se porodem (2012)
Tereza Kramerová: Příprava na vědomý porod (2012), Mentální harmonizace (2016)
Kateřina Juřenčáková: Přirozená antikoncepce - je to vůbec možné? (Symptotermální metoda plánovaného rodičovství, 2015)
Magda Křepelková: Moje místo v rodině (2015)
Michaela Kalusová: Hypnoporod - jemné zrození (2016)
LUCIE ERNSTOVÁ - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one