ODEBÍRAT NOVINKY
poradenství.jpg
Nevíš si s něčím rady, zajímají Tě představená témata, ale nevyhovují Ti skupinové kurzy? Pak můžeme najít společný čas a prostor a já se budu věnovat pouze Tobě, a to buď u Tebe doma nebo na jiném místě podle domluvy. Mohu k Vám přijet pokud jste z Prahy a blízkého okolí, okresu Litoměřice a okolí, Ústí n. Labem, Děčín.
Nabízím také poradenství přes videohovor na Fcb, po telefonu či emailu. Tedy z pohodlí našich domovů v předem dohodnutém čase.
Poradenství dělám vždy tak, aby respektovalo Tvou konkrétní životní situaci a vedlo k správnému nasměrování v probíraném tématu.
Máš kamarádku či kamarádky, které zajímá stejné téma? Můžeme tedy najít společný čas a prostor a cena tak bude pro Vás všechny výhodnější.

Nabízím také možnost uspořádat přednášku na níže uvedená témata v mateřském, rodinném či komunitním centru, mateřské škole, základní škole nebo jiném zařízení. Při větším počtu lidí je možné domluvit slevu na kurzovném.

Témata je možné mezi sebou kombinovat. Po předchozí domluvě pro Vás připravím kurz či prezentaci na míru podle Vašich požadavků. Při zajištění prostoru a účastníků je také možné dohodnout se na ceně.

Neváhejte se mi ozvat, určitě se domluvíme a já Vám ráda vyjdu vstříc! Cena je vždy dohodnuta předem podle konkrétních témat.
Nabízím individuální i skupinové poradenství na tato témata:
1. Zdravé stravování pro těhotné, maminky, děti i celou rodinu
Zodpovím Vaše dotazy ohledně zdravého stravování, zavádění a přípravy prvních příkrmů, zdravých svačinek a přesnídávek, použití kvásku ve zdravé kuchyni a při pečení chleba, zařazování vhodných bylinek a natí do každodenní stravy, přípravy pickles, zdravých sladkých dobrot a podobně.
Chtěli byste začít jíst zdravě a nevíte jak na to? Co všechno byste měli vědět, kde se to dá nakoupit a jaké jsou možnosti? Můžeme se na nákup vydat společně.
Je také možné sejít se ve Vaší kuchyni a dle předchozí domluvy společně uvaříme a ochutnáme, co Vás bude zajímat. Samozřejmě obstarám nákup potřebných surovin v biokvalitě.
2. Příprava na porod a péče o sebe i miminko po porodu
Ráda Vám poradím a předám své zkušenosti ohledně přípravy k porodu, jak o sebe a miminko co nejlépe pečovat, na které osvědčené značky se dá spolehnout, co je třeba si pořídit a na čem je možné ušetřit, jak si pomoci při různých těhotenských potížích, jak se dobře připravit na porod a co rozhodně nezapomenout do porodnice, co si připravit k porodu doma, co je u dítěte běžné v prvních týdnech po porodu, co nejlépe pomáhá při hojení po porodu, co se stává u kojení a není se třeba lekat a další praktické tipy, které Vás budou zajímat. Můžeme se věnovat jakémukoli tématu, které Vás aktuálně trápí a potřebovali byste pomoci.
3. Zdravé nošení dětí a vázání šátku
Nošení je pro děti zdravé a pohodlné, poskytuje jim láskyplný kontakt, pocit bezpečí, přijetí a také podnětné prostředí. Fyzický kontakt s dítětem prohlubuje vzájemné porozumění a naladění se na sebe. Ráda Vám řeknu vše o zdravém nošení a v čem můžete své děti nosit. Předvedeme si babyvak, ergonomické nosítko a šátek, řekneme si jaké mají výhody a jak v nich dítě správně nosit a mnoho ozkoušených rad a tipů k nošení. Seznámím Vás s doplňky k nošení, jako jsou: funkční prádlo, speciální bunda pro nošení, ochranná kapsa, atd.
Naučím Vás úvazy pro novorozence i větší děti podle domluvy.
4. Zdravé přebalování – látkové pleny, bezplenková komunikační metoda, učení na nočník, ekopraní, ženská ekohygiena
Představím vám MODERNÍ LÁTKOVÉ PLENY a různé systémy zdravého přebalování. Povíme si o výhodách používání látkových plen, jak nejlépe začít a co si připravit, jaké existují typy plen a svrchních kalhotek, jak pečovat o látkové pleny i dětskou pokožku. Přebalování do látkových plen si názorně ukážeme, abyste viděli, že je opravdu snadné. Předvedeme si také doplňky k přebalování a vhodné pomůcky, které vám látkování usnadní. Pomohu Vám s výběrem látkové výbavičky dle Vašich požadavků a v případě zájmu můžeme plenky společně objednat.
Představím Vám přirozenou hygienu nemluvňat, tzv. BEZPLENKOVOU KOMUNIKAČNÍ METODU, která Vám v péči o miminko mnohé usnadní. Ráda Vám předám své zkušenosti a předvedu doplňky a oblečení, které budete potřebovat.
Ráda Vám také předám zkušenosti své a maminek ze svého okolí s UČENÍM NA NOČNÍK. Dospěli jste už k tomu, že uzrál čas vaši ratolest odplenkovat? Nebo už máte nějaké pokusy za sebou, ale ještě se úplně nedaří? Nezoufejte! Řekneme si, co je třeba na cestě k odplenkování vědět, co rozhodně nepodcenit a čemu se naopak vyhnout. Ukážeme si praktické pomocníky a oblečení, které vám tuto cestu usnadní. Nebudou chybět ani osvědčené tipy, jak nejlépe na to.
Ráda Vám poradím také v případě, že byste chtěly začít používat ekologické prací prostředky - EKOPRANÍ. Hledáte alternativu ke konvenčním pracím prostředkům, které zatěžují přírodu i naše zdraví? Řekneme si, které výrobky jsou pro vás nejvhodnější. Jaké jsou mezi nimi rozdíly. Který prostředek nejlépe použít na pleny a látkové vložky, který na vlnu a funkční textil a další. Předám vám své zkušenosti a vychytávky, které vám zaručí co nejšetrnější praní.
Nabízím také individuální poradenství ohledně ŽENSKÉ EKOHYGIENY, která také může být pohodlná, příjemná, zdravotně nezávadná, šetrná k životnímu prostředí a ekonomická, stejně jako přebalování do látkových plen! Představím vám jednorázové ekologické menstruační potřeby, látkové vložky různých velikostí, barev a materiálů i menstruační kalíšek. Řekneme si, jak se dají jednotlivé menstruační pomůcky kombinovat, jak je udržovat a prát atd.
5. Kontaktní rodičovství
Vše co na mých webových stránkách najdete nějak souvisí s kontaktním rodičovstvím, které mi na cestě ke spokojenosti a rodinné pohodě velmi pomohlo.
Kontaktní rodičovství je cesta k pochopení a výchově dětí. Jedná se o vysoce kontaktní, citlivý a respektující způsob péče, o který nás připravila desetiletí rad o odtažité výchově. Nejdůležitější je vnímat podněty dítěte a správně na ně reagovat. Nejedná se o žádný nový styl výchovy, ale o dávný intuitivní a láskyplný způsob péče, který je založen na přirozených reakcích na potřeby našich dětí.
Seznámím Vás se základními prostředky kontaktního rodičovství a jednotlivé body si blíže vysvětlíme. Ujasníme si, proč je důležitá vazba s dítětem po porodu, proč citlivě reagovat na potřeby dítěte a jeho pláč, proč mu poskytovat častý fyzický kontakt a jaké výhody má nošení či společné spaní. Povíme si o kojení, jako vynikajícím způsobu, jak poznat své dítě či o tzv. bezplenkové komunikační metodě, tedy přirozené hygieně kojenců. Budeme se věnovat respektující výchově a vymezování hranic a dalším prostředkům kontaktního rodičovství. Neboť je opravdu důležité, jakou péči věnujeme svým dětem na počátku života, protože tím ovlivníme, jací dospělí se z nich stanou.
LUCIE ERNSTOVÁ - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one