ODEBÍRAT NOVINKY

LUCIE ERNSTOVÁ

profilovky_19.jpg
Jsem spokojenou mámou od září 2012, kdy se mi po krásném spontánním porodu bez jakýchkoli zásahů narodil do náruče náš syn Theodor (Theodoros - boží dar).

Dlouho jsem si myslela, že snad ani mámou nebudu. Naplno jsem se věnovala práci, která mě naplňovala, s manželem jsme hodně cestovali, koupili si domek na venkově, kde jsme společně odpočívali a měli pocit, že děti prostě nemusejí mít všichni. Ale člověk míní, život mění...
Měla jsem velkou radost, když jsem zjistila, že čekám miminko. A to jsem tenkrát ještě netušila, jak velkou rodinu budu mít :)
V únoru 2016 přibyla do našeho společného domova úžasná dvojčátka Hubert a Albert a v dubnu 2018 nádherná dcera Klára.
Život je plný překvapení...
Jak je mi vlastní, pečlivě jsem všechno zjišťovala, vyptávala se na zkušenosti ostatních, zkoušela, navštěvovala skupiny maminek i těhotných a četla různé informace, abych byla co nejlépe připravená. Už tehdy mě napadlo, že by bylo fajn, dozvědět se to všechno na jednom místě a upřednostňovala jsem vždy individuální přístup.
Že budu své děti nosit a mít je co nejvíce u sebe jsem věděla hned od začátku. Také jsem chtěla praktikovat bezplenkovou komunikační metodu, spát ve společné posteli a kojit co nejdéle. K tomu, že bych chtěla rodit doma, jsem docházela až postupně. Jsem šťastná, že mám manžela, který toto všechno chtěl prožít společně se mnou. Až někdy po půl roce, když jsem šla na první kurz po porodu, jsem zjistila, že vlastně praktikujeme kontaktní rodičovství. Člověk to ani nemusí vědět, dělali jsme to přirozeně. Mateřství je úžasná věc a já jsem za něj každý den vděčná. Naučilo mě hodně životě a hlavně hodně o mě samotné, o mých limitech, ale především obrovských možnostech a intuici.
Samozřejmě i já jsem unavená, podrážděná a mám pocit, že věci nejsou podle mých představ a mohly by fungovat lépe. Přesto jsem stále přesvědčená, že mateřství je ta nejúžasnější věc na světě a nikdy bych neměnila. Jsem prostě jako máma spokojená!

Ráda bych nasbírané zkušenosti sdílela dále... Budu se Ti věnovat v těhotenství i po porodu. Naučím Tě, jak své dítě nosit, zdravě přebalovat do vhodných látkových plen či praktikovat přirozenou hygienu nemluvňat. A především jak snadno, zdravě a chutně navařit sobě i celé své rodině. Přijď také na podpůrné skupinky, abys viděla, že je nás hodně a řešíme často to samé. Ve sdílení a vzájemné podpoře je veliká síla. Mezi kurzy najdeš i zkušenosti pro maminky dvojčátek, protože přece jen péče o dvě děti najednou má svá specifika a není vždy jednoduchá. Ale i ta se dá zvládnout!

Účast dětí na všech mých kurzech je samozřejmostí. Chtěla bych ale poprosit, abys brala v úvahu jejich potřeby i potřeby dalších účastníků.

Věřím, že si z mých kurzů vybereš a já se na Tebe těším!
kluci.jpg
Zkušenosti a absolvované kurzy:
ZDRAVOU STRAVOU se zabývám intenzivně od roku 2005. Absolvovala jsem různé kurzy, nastudovala množství literatury a začala vylepšovat zaběhlé stravovací návyky u nás doma. Především jsem začala hledat vlastní cestu k tomu, jak si toho co nejvíce připravit sama. S koupí rodinného domku jsem získala prostor pro pěstování bio ovoce a zeleniny a kuchyň, kterou jsem si zařídila podle svých představ. Ještě před narozením prvního syna jsem se intenzivně věnovala stravě pro děti, abych dětem nemusela dávat jídlo ze skleniček a instantní kaše. Stravu jsme poté upravili tak, abychom se mohli stravovat všichni společně.

NOŠENÍ DĚTÍ: Všechny své děti jsem v šátku/cích nosila od narození včetně dvojčat. Mám zkušenosti s nošením vepředu, na zádech i na boku, a hojné zkušenosti s vázáním tandemu (dvojčat i sourozenců různého věku). Kočárek jsme nikdy nepotřebovali.
Absolvovala jsem lektorský kurz vázání šátku od roku 2012 jsem naučila stovky maminek jak správně své děti nosit.

ZDRAVÉ PŘEBALOVÁNÍ: Od narození jsme se všemi dětmi úspěšně praktikovali bezplenkovou komunikační metodu spolu s použitím látkových plen, jako pojistkou, především u dvojčat, jinak jsme měli děti hodně i bez plen. Vyzkoušela jsem různé typy i značky plen. Pracovala jsem jako konzultantka v prodejně Bráně k dětem Praha, kde jsem měla možnost se seznámit s veškerými potřebami pro nošení dětí, zdravé přebalování, eko domácnost, eko hygienu pro ženy, s přírodní kosmetikou pro péči o dítě, v těhotenství, k porodu, péči po porodu atd. Dnes působím jako nezávislá látkovací poradkyně.

Absolvovala jsem série webových seminářů Naomi Aldort vycházejících z témat knihy Vychováváme děti a rosteme s nimi (2014) a webináře Kateřiny Králové - Nevýchova.

Další kurzy:
Lucie Suchá Groverová: Porod v domácím prostředí a Prozpívat se porodem (2012)
Tereza Kramerová: Příprava na vědomý porod (2012), Mentální harmonizace (2016)
Kateřina Juřenčáková: Přirozená antikoncepce - je to vůbec možné? (Symptotermální metoda plánovaného rodičovství, 2015)
Magda Křepelková: Moje místo v rodině (2015)
Michaela Kalusová: Hypnoporod - jemné zrození (2016)
LUCIE ERNSTOVÁ - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one