Svobodná menstruace

Menstruace bez vložek a tampónů - kalíšků

Jedna paní povídala, že ženy v Číně nepoužívají žádné menstruační pomůcky, protože mají tak vytrénované pánevní dno, že dokážou krev zadržet a pustit až potřebují.

No, jo ženy v Číně…

A co ženy u nás, v západní Evropě?

Jaké mají možnosti?

Opravdu se bez menstruačních hygienických pomůcek, za které ročně utrácíme spoustu peněz, které často zásadně narušují ekologii planety a bohužel někdy i naše zdraví, neobejdeme? Je nezbytné, abychom používaly vložky, tampony či kalíšky? Nebo máme i jinou možnost? Pokud Vás zajímá, jak je možné svobodně menstruovat, k čemu je to dobré a co nám to přináší, přijďte na seminář, kde se mimo jiné také dozvíte:

- proč ženy menstruují

- k čemu je menstruace dobrá, jak se ji můžeme naučit mít opravdu rády a uctívat ji

- základní typy jak na bolestivou či silnou menstruaci

- jak na svobodnou menstruaci – jak menstruovat svobodně bez hygienických pomůcek

- rituály při menstruaci

 

CENA KURZU: 450,-/os.

Délka: 3 h

TERMÍN: 3. 10. 2017 18:30-21:30 h

Adresa: ČAS PRO RODINU, J. Plachty 27, Praha 5-Anděl

LEKTORKA: Kateřina Juřenčáková

Maminka, manželka, lektorka předporodní přípravy, ženských témat a akreditovaná poradkyně přirozeného plánování rodičovství (Sensiplan). Vystudovala vysokou školu, ve své profesní praxi pracovala na pozici konzultantky lidských zdrojů a lektorky firemního vzdělávání. Po vědomém porodu třetího syna se rozhodla věnovat tématům jako: přirozené a vědomé početí, těhotenství a porod, přirozená antikoncepce, návrat k přirozenému žití – ekologie v domácnosti, očkování, podpora přírody; ženské otázky – menstruace, podpora při spontánních potratech, ženská síla, ženská intuice a kreativita. Je organizátorkou Celonárodní poutě za podporu přirozených porodů, členkou Hnutí za aktivní mateřství a jednou z organizátorek festivalu O těhotenství, porodu a rodičovství v rámci Světového týdne respektu k porodu.